Ga naar content Ga naar footer
pim-ontvangt-taart

31-03-2026

Zelf opleiden is geen keuze, het is noodzaak!

Peter van de Wolfshaar is benoemd tot Studentondernemer van het Jaar 2026! Zijn succes benadrukt het belang van nauwe samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven. Peter, student orthopedisch-technisch specialist aan de Dutch HealthTec Academy, combineert zijn opleiding met een leerwerkplek bij Roessingh Revalidatie Techniek. Met zijn eigen bedrijf Lupollus ontwikkelt hij bovendien innovatieve 3D-geprinte protheses en ortheses. Zijn benoeming is niet alleen een persoonlijke erkenning, maar ook een krachtig voorbeeld van wat mogelijk is wanneer bedrijven opleiden niet als verplichting, maar als strategische keuze zien.

Studenten zijn collega’s, geen stagiairs

“De titel Studentondernemer van het jaar 2026 maakt ons super trots!”, zegt bestuurder Nicole Pieper van Roessingh Revalidatie Techniek. “Investeren in talent is geen bijzaak, maar een bewuste koers. Studenten draaien volledig mee in het productieproces, worden begeleid door ervaren vakmensen en krijgen echte verantwoordelijkheden, vertrouwen én ruimte om te groeien. Wij zien studenten niet als stagiairs, maar als echte collega’s. Ze brengen nieuwe energie, inzichten en helpen ons als organisatie vooruit.” 

En die visie werpt zichtbaar vruchten af. “Het ondernemerschap en de innovatieve drive van Peter zorgen voor een nieuwe dynamiek binnen het bedrijf”, vertelt Nicole verder. “Jonge mensen en zij-instromers houden ons scherp. Ze stellen vragen, denken digitaal en brengen een frisse blik.”

Zo zorgde Peters passie voor 3D-printing voor nieuwe gesprekken en innovatie op de werkvloer. Die wisselwerking tussen ervaring en vernieuwing maakt ons sterker. Die aanpak vraagt lef. Begeleiding kost tijd en aandacht. Maar de opbrengst is groter dan de investering. “Je vormt talent dat bij je bedrijf past. Dat is van onschatbare waarde. Je leidt vakmensen op die met je organisatie meegroeien en bijdragen aan de toekomst van de branche.”

Jonge mensen houden ons scherp. Ze stellen vragen, denken digitaal en brengen een frisse blik. Die wisselwerking tussen ervaring en vernieuwing maakt ons sterker.

Instroom van nieuwe mensen onder druk 

De orthopedische techniek is een specialistische branche waarin de instroom van nieuwe vakmensen onder druk staat. Volgens Roessingh Revalidatie Techniek vraagt dat om actie. Iris Heurneman, HR-adviseur: “Als wij geen leerwerkplekken aanbieden, hebben we over een paar jaar geen geschoold personeel meer. Zelf opleiden is geen keuze, het is noodzaak.” 

Als wij geen leerwerkplekken aanbieden, hebben we over een paar jaar geen geschoold personeel meer. Zelf opleiden is geen keuze, het is noodzaak.

Oproep aan bedrijven

De boodschap is helder. De instroom in specialistische technische beroepen staat onder druk. Wachten tot gekwalificeerde medewerkers zich aandienen, is geen optie. Iris: “Daarom zijn wij ook altijd actief op zoek naar nieuwe medewerkers. We staan op stagemarkten. En onze deuren staan wagenwijd open als iemand een dag wil meedraaien. Zowel op de orthopedische werkplaats als een andere plek om te ontdekken of het vak bij hem of haar past. Maar bedrijven zullen ook samen met DHTA moeten optrekken, we moeten het echt samen doen.”

Dutch HealthTec Academy roept bedrijven daarom op om opleiden als strategische keuze te omarmen. Niet morgen, maar vandaag. De toekomst van de orthopedische techniek vraagt om samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven. Alleen samen zorgen we voor voldoende instroom, innovatiekracht en continuïteit in de zorg! “Peter bewijst wat er gebeurt als je investeert in talent. Dat levert niet alleen een diploma op, maar visie, ondernemerschap en trots. Dáár doe je het voor”, aldus Nicole, bestuurder Roessingh Revalidatie Techniek.

Contact

Ben jij een orthopedisch bedrijf en wil je meer informatie? Of heeft u al een openstaande vacature voor een leerwerkplek? Neem dan contact met ons op via Gezina van der Kolk, onderwijsmanager DHTA, via  kkg@mboamersfoort.nl of 06 11 59 89 60.          

Wil jij je laten omscholen? Klik dan hier voor meer informatie over onze opleidingen in de orthopedische techniek. Of kom langs naar onze open dag op woensdag 17 juni.