Finalisten Skills Heroes doen fantastische leerervaring op
Donderdag 19 en vrijdag 20 maart 2026 vond Skills The Finals plaats, de finales van de vakwedstrijden voor het mbo. Negen studenten van MBO Amersfoort hebben hun beste skills laten zien in diverse opdrachten.

Donderdag 19 en vrijdag 20 maart 2026 vond Skills The Finals plaats, de finales van de vakwedstrijden voor het mbo. Negen studenten van MBO Amersfoort hebben hun beste skills laten zien in diverse opdrachten. Ze hebben het fantastisch gedaan en zijn een waardevolle ervaring rijker.
Hoe de finalisten Skills The Finals ervaren hebben? Ze vertellen het graag:
Xander, retailspecialist: “Dit waren de leukste twee schooldagen van m’n hele leven! Het voelde niet als een onderlinge competitie. Het was interessant, zwaar en superleuk!”
Jesse, ondernemer handel: “Ik ben een uitdaging aangegaan door mee te doen aan Skills Heroes. Het was super om in de finale te staan bij de beste 8 van Nederland. Door de opdrachten heb ik een mooi inkijkje gekregen in de supermarktbranche.”
Florina, tandartsassistent: “Als je de kans krijgt, doen dan zeker mee met Skills Heroes! Ik vond het een hele leuke ervaring. Het waren pittige dagen, maar ik heb zoveel geleerd!”
Isa, gastvrouw: “Ik heb voor de tweede keer meegedaan. Het was veel en vermoeiend, maar ik heb ook weer veel leermomenten gehad. Als je mee wil doen, moet je er wel veel tijd in investeren. Maar dat is het echt waard!”
Nickolas, doktersassistent: “Ja, het is zeker een aanrader om mee te doen met Skills Heroes. Je kunt jezelf laten zien op de werkvloer. Je leert veel, ook van anderen. Ik vond het heel leuk!”
Sarah, apothersassistent: “Ik vond het meedoen een groot avontuur. Vorig jaar zou ik het niet gedurfd hebben, maar nu heb ik gewoon meegedaan! Het was zo gezellig en ik heb heel veel geleerd.”
Helaas leverde de inzet van onze studenten dit jaar geen medailles op, maar we zijn zeker niet minder trots op ze. Ze horen gewoon bij de Top 8 beste studenten in Nederland in hun vakgebied!
Marlies Verkuijlen, voorzitter College van Bestuur:
Skills Heroes laat ieder jaar opnieuw zien hoe sterk het mbo staat en hoe onmisbaar het mbo is voor onze samenleving. Onze studenten bouwen elke dag aan sectoren die Nederland draaiende houden. Ze tonen vakmanschap, maar ook lef, creativiteit en verantwoordelijkheid. Ik ben enorm trots op wat zij hebben neergezet, de finalisten én hun begeleiders. Mbo-talent verdient waardering, ruimte en zichtbaarheid.

Durf te doen
Wil jij weten aan welke uitdagende activiteiten jij naast je studie kunt meedoen bij MBO Amersfoort?
Meer nieuws

22 september 2026
MBO Amersfoort en TopParken brengen onderwijs en praktijk samen
Vanaf schooljaar 2026 2027 gaan MBO Amersfoort en TopParken samenwerken. Studenten van de opleidingen Leisure en Tourism binnen het team Vrije tijd krijgen hierdoor de mogelijkheid om hun kennis en vaardigheden direct in de praktijk toe te passen op een vakantiepark.

14 september 2026
Restaurant Novice ontvangt officieel Dutch Cuisine-schildje
Onze studenten van MBO Amersfoort Hotelschool mogen sinds 1 september nog trotser zijn op hun leerplek: Restaurant Novice, gevestigd in Leerhotel Het Klooster, is officieel erkend als Dutch Cuisine-restaurant.

07 september 2026
Terugblik KEI-Start Amersfoort 2026
Op donderdag 3 september vond de tweede editie van KEI-Start plaats op de Oliemolenhof in De Nieuwe Stad. Eerstejaarsstudenten uit Amersfoort kwamen hier samen voor een gezamenlijke introductiedag. Een mooie gelegenheid om elkaar, de stad en het bedrijfsleven beter te leren kennen.

01 september 2026
Laatste schooljaar Marlies Verkuijlen
Marlies Verkuijlen, onze voorzitter van het College van Bestuur, heeft besloten om na het schooljaar 2026-2027 afscheid te nemen van MBO Amersfoort.

20 juli 2026
Word apothekersassistent in het ziekenhuis
Wil jij werken met specialistische medicijnen en onderdeel zijn van een ziekenhuisteam? Dan is de nieuwe BBL-opleiding Apothekersassistent in het ziekenhuis van MBO Amersfoort iets voor jou.

16 juli 2026
Traject Cultuursensitieve Zorg bereidt deelnemers voor op een toekomst in de zorg
De eerste fase van het traject Cultuursensitieve Zorg is feestelijk afgerond. Tijdens een certificaatuitreiking in het Stadhuis van Amersfoort ontvingen deelnemers hun certificaat. Na de zomer zetten tien deelnemers hun ontwikkeling voort met een BBL-opleiding bij MBO Amersfoort en werken zij verder aan een toekomst in de zorg.

14 juli 2026
Boksacademie Amersfoort behoort tot top 3 van SBB-verkiezing Leerbedrijf van het Jaar
De Boksacademie Amersfoort is geëindigd in de top 3 van de SBB-verkiezing Leerbedrijf van het Jaar. Een mooie erkenning voor eigenaar Alex van 't Klooster en voor de maatschappelijke impact die de Boksacademie dagelijks maakt.

14 juli 2026
Subsidie voor beter vindbare en toegankelijke leermaterialen
MBO Amersfoort ontvangt OpenUp-subsidie om open en digitale leermaterialen beter vindbaar, toegankelijk en bruikbaar te maken voor studenten en docenten.

14 juli 2026
Impact maken met ons onderwijs? Dat doen we zo!
Bij MBO Amersfoort maken we iedere dag impact met ons onderwijs. Zo vlak voor de zomervakantie, een mooi moment om terug te blikken.

09 juli 2026
Nieuwe locatie voor leren en werken in de zorg: ENA Ruimzicht in Barneveld
Volg een praktijkgerichte mbo-zorgopleiding bij Onderwijsbedrijf ENA in Barneveld. Leer en werk direct in de zorg en groei uit tot een zorgprofessional.