Lang haar vraagt lang aandacht (en tijd)
Van de voorjaarswarmte is hier nog niets te merken. Toch werken de studenten al sinds één uur vanmiddag keihard aan het mooiste eindresultaat. Tien studenten en modellen zijn druk bezig in wat op het eerste gezicht een kleine kapsalon lijkt. Het is één van de praktijkruimten in de Kappersschool en School voor Schoonheidsspecialisten. En het is inderdaad een echte kapsalon. Het enige verschil is dat de studenten hier praktisch voorbereid worden op het echte vak. Dat vak oefenen ze overigens nog geen 50 meter verderop bij echte klanten in een echte salon, Salon de Nieuwe Stad.
Geen behandeling hetzelfde
Terug naar de praktijkruimte, of instructieruimte, zoals dat bij de Kappersschool heet. Ze krijgen immers instructie van een ervaren kapper over de behandelingen, de kleuringen en de verzorging. Alle behandelingen komen langs in de instructieruimte. Vanmiddag helemaal. Geen enkel model krijgt dezelfde behandeling. Als het gaat om haar en visagie. Alle studenten zijn hard aan het werk en alle modellen zijn geduldig. Opperste concentratie. Een vraag aan de instructeur en de radio op de achtergrond zorgen voor het enige geluid.
Thema’s
“Het is bijna klaar”, merkt een student/model op. Ze zit al vanaf half twee stil voor kleine pijpenkrullen die er met een stijltang ingezet worden. Aan de andere kant is een student bezig met het aanbrengen van de visagie in dezelfde stijl als het haar. Er wordt immers altijd in thema’s gewerkt. Make-up en haar gaan samen.
Op de foto
Vlechten, krullen, opsteken, ijzerdraad in de staart, alles komt voorbij. En niet voor niets. Aan het eind van de dag gaan alle modellen op de foto. En dan begint het pas. We gaan stemmen op het model met het beste model. Smaken verschillen natuurlijk, maar dat maakt het des te leuker. Later deze week komen de eerste foto’s online. Hou Facebook in de gaten. En heb je er dan nog niet genoeg van, dan komt donderdag de tweede klas met haar modellen langs.