Buitenlandstage “Ik heb veel heb geleerd en ben enorm gegroeid”
Nieuwsgierig naar hoe het is om stage te lopen in het buitenland? Wij vroegen studenten naar hun ervaringen met een internationale stage.
Romy (studente Schoonheidsspecialist) had gekozen voor een buitenlandse stage omdat ze in Nederland al 3 leuke jaren aan stages had gelopen en dit jaar toch echt totaal iets anders wilde doen. Ze verteld “doordat ik naar Curaçao ben gegaan en iedereen er Nederlands sprak en het weer er altijd fantastisch was, voelde ik mij er direct thuis!”
Mijn stageperiode op Curacao was zo’n ontzettend gave ervaring dat ik het iedereen aanraad om het te doen. Je leert veel en maakt zoveel vrienden wat echt als familie voelt.
Hierdoor waren de taal en cultuur nooit een struikelblok voor mij. De talen die er op het eiland gesproken wordt zijn; Nederlands, Papiaments, Engels en Spaans. De woorden in het Papiaments zijn meestal ook heel makkelijk te onthouden, bijvoorbeeld “dankje” is in het Papiaments “danki”. Ik vond verder de mensen op Curaçao super lief en erg gastvrij. En elke dag is er op Curaçao wel een feestje waar we met de collega’s wat gingen drinken.
Er waren wel een aantal dingen die mij opvielen tijdens mijn stage. Een van de dingen waren, dat het er allemaal wat rustiger aan toe ging dan in Nederland. Soms kwamen mensen gewoon niet opdagen voor een afspraak die ze hadden staan. Ze werken er ook met andere productlijnen en maken van de planten en noten daar op het eiland veel olies zelf. Verder zijn ze wat grover met de behandelingen en waren de huidtypes anders dan in Nederland. Je had veel donkere huidtypes, maar ook ontzettend veel verbrande huiden.
Ik heb tijdens mijn stageperiode echt geleerd om op eigen benen te staan. Ik had een aantal sollicitatierondes moeten doorlopen, bijna alles zelf geregeld rondom m’n stage en daarbij ga je ook nog eens op jezelf in een studentenhuis wonen. Curaçao valt qua regelgeving soms onder Nederland en soms ook weer niet. Ik moest daarom goed uitzoeken welke verzekeringen ik moest aanpassen en welke niet. Ook heb je vergunningen nodig en daar gaat wel wat tijd inzitten, gelukkig had ik een goede stage-/huisvestingbemiddelingsbureau die mij goed hielp wanneer ik vragen had. Ik kan dus echt zeggen dat ik tijdens deze stage veel heb geleerd en enorm ben gegroeid.
Omdat het op Curaçao echt belangrijk is dat je een auto hebt om van A naar B te kunnen gaan zijn de totale kosten van zo’n stageperiode wel wat hoog. Deze kosten heb ik allemaal zelf betaald. Verder zijn er wel verschillende stage-/huisvestingbemiddelingsbureau die je helpen met het vinden van een huisvesting, auto en vergunningen.
Mijn stage was zo’n ontzettend gave ervaring dat ik het iedereen aanraad om het te doen. Je maakt zoveel vrienden wat echt als familie voelt en omdat ze er net wat anders werken, leer je er echt veel door. En ik raad iedereen ook aan om in een studentenhuis te gaan, want dan zit je nooit alleen en heb je de tijd van je leven.